Rozhledna Špulka na vrchu Březák

V malebné kopcovité středočeské krajině nad obcí Lbosín nedaleko Benešova u Prahy vyrostla na kopci Březák v nadmořské výšce 530 m. n. m. nová rozhledna Špulka. Dřevěná rozhledna s kovovým schodištěm je vysoká cca 37 metrů, má 150 schodů a z vesničky k ní vede naučná stezka. Podobu stavbě z oceli, dřeva a kamene dala architektka Iveta Torkoniaková. Název stavba dostala právě díky svému neobvyklému tvaru.

Narozdíl od mnoha nových rozhleden z kterých je vidět maximálně na protější kopec, je zde výhled parádní. Na jednu stranu je například vidět až na Mezivrata nad Voticema, za Benešov třeba až za Neštětickou horu.Z vesnice vede na vrchol si 1 km dlouhá cesta s naučnými panely z ptačí říše. U rozledny je stánek s občerstvením a upomínkovými předměty. Okolo samotné rozhledny je kamenná mapa regionu a na ní infomační tabule. Vstupné na rozhlednu je zdarma, turistické razítko je u navštěvní knihy u paty rozledny a turistická známka ve stánku. Jako další přístupovou cestu lze použít od silnice Benešov Divišov, polní cestu u křižovatky na Třebešice a z ní po 400 metrech uhnout vpravo do lesa.

Informace o provozovateli

Svazek obcí CHOPOS
Chotýšany 54
257 28 Chotýšany
Telefon: +420 777 193 556
Email: posta@chopos.cz
Web: www.rozhlednaspulka.cz
GPS: 49°47'36.468"N, 14°49'32.570"E
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Benešov
Obec: Divišov

Komentáře

  Vypočtěte ověřující příklad: sto děleno 10 =
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím