Rozhledna Pípalka na vrchu Křemešník

Rozhledna Pípalka se nachází na vrcholu Křemešník v nadmořské výšce 765 m n. m. Vyhlídková plošina je ve výšce 40 metrů a celková výška rozhledny je 52 metrů. Odměnou za výstup po 205 schodech je krásný kruhový výhled do okolí.

Výhled z rozhledny Pípalka na kostel nejsvětější trojice Výhled z rozhledny Pípalka směrem na východ

Z ochozu je možné shlédnout značnou část Českomoravské vrchoviny, směrem na jih Jihlavské vrchy v čele s nejvyšším vrcholem Českomoravské vrchoviny - Javořicí a televizním vysílačem, jihozápadně Českou Kanadu, západně pak oblast Táborska s vrchem Svidníkem, severozápadně oblast Mladovožicka s vrchem Strážiště, severně Posázaví a přehradní nádrž Želivka, vrch Melechov, hrad Lipnice a zříceninu hradu Orlík, severovýchodně Havlíčkobrodsko v pozadí se Žďárskými vrchy, jihovýchodně Jihlavsko s vrchy Čeřínkem a Špičákem. Vedle rozhledny se na Křemešníku nachází poutní místo s kostelem Nejsvětější Trojice z první poloviny 17. století.

Informace o provozovateli

Telefon: +420 605 499 941
Email:
Web:
GPS: 49°24'12.982"N, 15°19'37.337"E
Kraj: Kraj Vysočina
Okres: Pelhřimov
Obec: Nový Rychnov

Komentáře

  Vypočtěte ověřující příklad: 14 minus 7 =
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím