Kamenická vyhlídka s výhledem na řeku Kamenici

Kamenická vyhlídka se nachází nad údolím říčky Kamenice nedaleko Dolského mlýna v národním parku České Švýcarsko. Výhled z tohoto místa není sice do daleké krajiny, ale i tak nahlédnutí do sevřeného údolí nabízí velmi atraktivní zážitek.

Kamenická vyhlídka Údolí řeky Kamenice směrem k Dolskému mlýnu

Víska Kamenická Stráň je malebným koutem naší země, kde na vás okamžitě dýchne pohádková atmosféra a rovněž výchozí bod cesty k vyhlídce. Zachoval se zde nesmírně hodnotný komplex lidové domů, převážně tvořený domkářskými staveními patřícími k ojedinělým památkám lidového stavitelství. Zdejší vesnice byly v minulosti velmi lidnaté a lidé z tohoto kraje se vedle zemědělství živili hlavně prací v lese, při plavbě dřeva, výrobou dřevěného uhlí a smůly či domáckou výrobou příze a tkalcovstvím. Dnes zde žijí především chataři, kteří úzkostlivě pečují o půvabné domy.

Z osady se vydáváme klesající lesní cestou po žluté turistické značce. Cestou míjíme malebné lidové domky s upravenou zelení okolo a po chvíli vcházíme do lesa, kde nás vítá pískovcový obelisk s nápisem Národní park České Švýcarsko. Pokračujeme dále lesem k odbočce ke Kamenické vyhlídce, kde zahneme vlevo a pokračujeme k cca 300 m vzdálené vyhlídce. Po chvíle se nám otevírá impozantní výhled na skály v okolí s doprovodným ševelením říčky Kamenice a větru. Když jsme se dostatečně pokochali výhledem, vrátíme se zpět k odbočce a pokračujeme v cestě až k Dolskému Mlýnu či až k obci Jetřichovice. Vycházíme ze stínu lesa a naše zraky si postupně zvykají na sluncem ozářené kamenné zbytky bývalého mlýna.

Informace o provozovateli

Správa NP České Švýcarsko
Pražská 52
407 46 Krásná Lípa
Telefon: +420 475 220 525
Email: n.park@npcs.cz
Web: www.npcs.cz
GPS: 50°51'1.218"N, 14°20'38.972"E
Kraj: Ústecký kraj
Okres: Děčín
Obec: Děčín

Komentáře

  Vypočtěte ověřující příklad: 4 - jeden =
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím