Strážnice

Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy ve Strážnici je muzeum v přírodě, ve kterém jsou návštěvníkům zpřístupněny areály jednotlivých oblastí Slovácka s jejich typickými znaky.

První snahy o vybudování národopisného muzea v přírodě na jihovýchodní Moravě se objevily na počátku 20. století. Teprve v roce 1973 se začalo s výstavbou muzea ve Strážnici. Od roku 1981 jsou veřejnosti zpřístupněny areály Moravských Kopanic, luhačovického Zálesí, Horňácka, technických vodních staveb, vinohradnický areál a areál lučního hospodářství. Celkem je zde umístěno 64 objektů v terénu, který byl uměle modelován navážkami a vysazen zelení tak, aby odpovídal původnímu prostředí.

Expozice situované do vybraných objektů seznamují návštěvníka se způsobem života a bydlení lidu jak v horských oblastech Slovácka, tak v úrodné části Pomoraví. Ukázka vinohradnických staveb a jejich zařízení, která je doplněna vinohradem představujícím pěstování vína od nejstarších dob po současnost, je jedinou expozicí svého druhu na našem území.

Informace o provozovateli

Národní ústav lidové kultury
Strážnice
696 62 Strážnice
Telefon: +420 518 332 173
Email: info@nulk.cz
Web: skanzen.nulk.cz
GPS: 48°54'15.581"N, 17°18'44.525"E
Kraj: Jihomoravský kraj
Okres: Hodonín
Obec: Strážnice

Komentáře

  Vypočtěte ověřující příklad: 10 děl 5 =
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím